Temel Değerler

Temel Değerler

Süreç - Sonuç Odaklıyız

İşleri en son, teslim zamanlarından önce tekrar kontrol ederiz. Bu şekilde kontrollü çalışmak, yanlış yapıp düzeltmek için harcayacağımız zamandan ve yaşayacağımız prestij kaybından daha az maliyetlidir. İşin başarısını etkileyecek detaylara önem veririz. Farkımızı kimsenin fark etmediği, bizim farkında olduğumuz detaylarla ortaya koyarız. Ancak, detaylar içinde boğulmaz, hangi detayın önemli olduğunu değerlendiririz. Böylece işimizde gereksiz zaman kayıpları yaşamayız.

Amacımıza Ulaşma Bilinci İle Çalışırız

Resmin bütününü görmek işimize nitelik katar. Neyi niçin yaptığımızı öğrenmek için ‘Bu işin bizim için faydası nedir? ‘ diye sorarız. Böylece bize neyin engel yarattığına ve neyin fayda sağladığına net karar veririz. Engelleri bilmek ve ona göre davranmak, amacımıza ulaşmada bize zaman kazandıracaktır. Adımlarımızı atarken herzaman ‘resmin bütününü’ aklımızın bir köşesinde bulundururuz.

İşimizi Geliştirmek İsteriz

Öğrenmeye açığızdır. Anlamadığımız yer çok basit de görünse sorarız. Sormamız işe değer verdiğimizi gösterir. Biz işimize değer verirsek, işimiz de bize aynı oranda geri dönüş yapacaktır. Eşgüdüm ve işbirliği içerisinde hedeflerimize ulaşmak için çalışırız. ‘Ben her şeyi biliyorum’ tavrının gerçekçi olmadığını düşünürüz. Öğrenecek birşeyler her zaman vardır. Öğrenmek kadar öğretebilmek de önemlidir. Yeniliği teşvik ederiz. Bu yüzden sunduklarımız her zaman güncel fikirleri içerir. Biliriz ki bugünün teknolojisine ayak uydurmak işimizi güçlendirir. Bu güç bize çalışma azmi ve hırsı verir.

Müşteri Memnuniyetini Ön Planda Tutarız

Müşteriler ile ilişkilerimizin uzun süreli olması bizim için önemlidir. Bu yüzden onların performansını artıracak değerler katmak önceliğimizdir. İhtiyaçlarını analiz eder, istekleriyle karşılaştırır, çözümler sunarız. Bunu yaparken onların ahlak kurallarını, kültürlerini anlamaya ve uygulamaya çalışırız. İdealimiz, Sumpaş’ın müşterilerine kattığı değerin kendisine geri dönerek kalitemizi ve itibarımızı en yüksek seviyeye ulaştırmasıdır

İnsana Değer Veririz

Hepimiz insanız ve öncelikle saygı bekleriz. Saygı gördüğümüz bir ortamda daha rahat çalışır, daha üretken oluruz. Üretken bir ekibin önündeki zorlukların azalacağını biliriz.

Dürüst ve Güvenilir İlişkiler Kurarız

Ekip arkadaşlarımız ve müşterilerimiz arasında geliştirdiğimiz bağlılık zinciri hissettiğimiz güven duygusu ile kuvvetlenir.

Kurallar ve Esneklik Arasında Denge Kurarız

İş önemli, ancak biz de önemliyiz. Sahada formamız ıslanmışsa içimiz rahat olsun, bize düşeni yapmışızdır. Gereksiz telaşın panik yarattığını biliriz, panik ise hata yaptırır.

Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz

Bizim için iş güvenliği, sağlığı ve kalitesinin üst seviyede olması müşteri ve çalışan mutluluğunu sağlamanın temelidir. Bu sebeple mevcut kanun, inceleme ve denetimlere uyarız. Sürekliliğini sağlamak için var gücümüzle çalışırız. Biz çevre açısından sorumluluklarımızı da biliriz. Kirlilik karşıtı teknolojileri kullanır, çevre dostu olma bilincinin yaygınlaştırılması için girişimde bulunmaya gayret gösteririz. Daha önce söylenmiş olduğu gibi “Sorumluluk büyük olmanın bedelidir”.

Rakiplerimizi Ciddiye Alırız

İşimizdeki dürüstlük rakiplerle olan ilişkilerimize de yansır. Rakiplerimizin gizli bilgilerini alıp kullanmaya çalışmayız. Onların işindeki başarılarından ve çalışmalarından ilham alır, lider olmak için mücadele ederiz. Biz adil fakat zorlu bir yarışmacıyız. Bizim için örnek almak yerine örnek olmak daha değerlidir. Amacımız değişen dengelere uyum sağlayarak rekabet avantajı elde etmek ve kulvarımızda öncü olmaktır. Bunun için temel değerlerimizden ve iş ahlakımızdan ödün vermeden var gücümüzle çalışmaktayız.

Milli ve Manevi değerlere önem veririz

Firmamız yöneticileri ve çalışanları söz ve davranışlarında; yasalara, milli ve manevi değerlere, ahlaki değerlere, kişi ve kuruluşlara, çevreye saygılı bir biçimde davranmakla yükümlüdürler